در نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان گلستان و با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف ‏کنندگان و تولیدکنندگان کشور و نماینده ولی فقیه در استان، از ۲۱ واحد تولیدی، خدماتی، صنایع دستی، گردشگری و صنفی گلستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، از آذر تا دی‌ ماه سال گذشته در چندین مرحله فراخوان نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان گلستان منتشر، و در این مدت ۲۲۶ واحد تولیدی، خدماتی، صنایع دستی، گردشگری و صنفی استان درخواست خود را به دبیرخانه همایش ارسال کردند و پس از بررسی های کمیته فنی۲۱ واحد تولیدی، صنفی، صنعتی و گردشگری به عنوان برترین های این همایش انتخاب شدند.

در راستای این خود اظهاری ۸۸ واحد تولیدی صنعتی، ۱۷ واحد خدماتی، ۱۴ واحد توزیعی، ۲۳ واحد تولیدی در بخش صنایع دستی و۸۴ واحد صنفی خرد در دو کمیته فنی و پیشتیبانی این همایش مورد ارزیابی قرار گرفتند. پس از چندین مرحله ارزیابی سختگیرانه با حضور نمایندگان هشت دستگاه حاکمیتی و غیرحاکمیتی استان و بر طبق دستورالعمل های ارسالی از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور، در نهایت ۲۱ واحد به مرحله نهایی راه پیدا کردند. هدف کلی از برگزاری این همایش و اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان، گسترش و نهادینه کردن فرهنگ رعایت حقوق مصرف کنندگان است.

ایجاد، تثبیت و نهادینه کردن ساختار رقابتی سالم و تشویق فعالیت های بنگاه های اقتصادی در راستای حمایت موثر از حقوق مصرف کنندگان از دیگر اهداف این همایش است. افزایش انگیزه و حساسیت در تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات استان برای رعایت بیشتر حقوق مصرف کنندگان از طریق فعالیت های فرهنگی و تشویقی، افزایش رقابت سازنده تولیدکنندگان برای ارائه محصولات و خدمات با کیفیت برتر، تلاش در جهت برقراری قیمت عادلانه، تحویل به موقع و ارائه مطلوب خدمات قبل، حین و پس از فروش کالا در سایر استان های کشور و ترغیب بنگاه های اقتصادی در جهت ارائه کالا و خدمات با علامت استاندارد از اهداف مورد انتطار از تولیدکنندگان بوده است. ارتقای استاندارد در نظام تولید و توزیع و افزایش تولید به واسطه افزایش تقاضا از سوی مردم در راستای تولید کالای کیفی و به تبع آن شکوفایی اقتصادی منطقه و افزایش اشتغالزایی و کاهش بیکاری از دیگر اهداف مورد انتظار از تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان است. کیفیت بیشتر، قیمت و توزیع مناسب و پاسخگویی به مشتریان و مصرف کنندگان از مهم ترین مشخصه واحدهای برتر تولیدی و صنفی حامی حقوق مصرف کنندگان است. انتخاب این واحدها سبب می شود که در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان و با هدف رضایت بیشتر مشتری همچون گذشته گام بردارند.

در این مراسم جناب آقای مهندس رئیسی مدیریت محترم عامل شرکت سیمان پیوند گلستان  تندیس خود را از دست مسئولین دریافت نمودند.

© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سیمان پیوند گلستان می باشد.