با توجه به اهمیت فعالیت­های تحقیقاتی در بازار رقابتی امروز از اوایل فروردین ماه 1396 واحد تحقیق و توسعه سیمان پیوند گلستان به همت مدیر عامل و مدیر کارخانه فعالیت خود را آغاز کرد. از مهمترین اهداف این واحد پیدا کردن روش­ها و کمک به بهبود فرایند تولید، تاثیر گذاری در فروش با افزایش فروش داخلی و صادراتی و حرکت در جهت تولید محصولات جدید، کاهش هزینه تمام شده و درنهایت افزایش رضایت مشتریان با کمک و همکاری همه پرسنل کارخانه سیمان پیوند گلستان می­باشد.

هدف از انجام فعالیت­های تحقیقاتی در بنگاه­های اقتصادی، تحقیقات توسعه­ای و کاربردی می­باشد تا بتواند پاسخگوی نیازهای علمی، فنی و تجربی آن واحد تولیدی باشد.

تحقیق و توسعه

فعالیت­های تحقیقاتی به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می­شوند. پروژه­ های توسعه­ ای که برای بهبود خط تولید و بازاریابی مطرح می­شود جزء برنامه ­های کوتاه مدت می­باشند. توسعه محصولات جدید، کاهش مصرف انرژی و پروژه­های حفظ محیط زیست جزء برنامه ­های بلند مدت می­باشند.

پروژه­ های تحقیقاتی که براساس شناسایی نیازها و جمع­آوری اطلاعات به­روز و یا پروراندن ایده­های خلاقانه که در جهت افزایش و بهبود فرایند تولید، توسعه محصولات جدید،کاهش ضعف­های موردی، افزایش کیفیت و جلب رضایت مشتریان می­باشد و توسط این واحد یا سایر همکاران شناسایی شده و یا حتی از خارج کارخانه مطرح می­ گردد در کمیته تحقیقات که با حضور مدیر ارشد و افرادی که از طرف ایشان حکم دارند تشکیل می­ گردد، مورد ارزیابی قرار می­گیرد و پس از این که مورد تائید قرار گرفت در مرحله نوشتن پروپوزال و ارائه طرح پژوهشی و درنهایت بستن قرارداد و اجرا قرار می­گیرد. 

یکی دیگر از فعالیت­های واحد تحقیق و توسعه برقراری ارتباط با دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی و صنعتی استان و تشکیل جلسات جهت ایجاد ارتباط بیشتر با آنها می­باشد که از آن جمله می­توان به امضای تفاهم نامه با دانشگاه منابع طبیعی گرگان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برای استفاده از توان علمی اساتید، کتابخانه­ای و آزمایشگاهی آنها و ارائه همکاری­های صنعتی، تجربی و علمی به آنها اشاره کرد.

تفاهم نامه

کلیه همکارانی که طرح تحقیقاتی آنها منجر به ارائه مقاله در پایگاه­ های علمی و نشریات داخلی گردد مورد تشویق قرار گرفته و با تائید مدیر ارشد کارخانه پاداش به آنها تعلق خواهد گرفت.از دیگر فعالیت­های واحد تحقیق و توسعه ایجاد امکان دسترسی به پایگاه­های داده­ های علمی برای انجام مطالعات کتابخانه­ای کلیه همکارانی که کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام می­دهند، می­باشد.

 

 پروژه های انجام شده

ردیف نام پروژه
1 حذف سیلیس از مواد اولیه
2 کاهش قلیایی در سیمان
3 بررسی ذخایر خاک منطقه
4 بررسی و نصب Fresh Air در Bag House اصلی (جهت تغییر جنس کیسه) برای کاهش هزینه
5 کاهش زمان گیرش
6 ارتقا و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی منطبق بر ویرایش 2015
7 حذف سیستم اسپری آب کولر و نصب دریچه Fresh Air

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.