به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان، جلسه نحوه واگذاری و بررسی راهکارهای بهره برداری بهتر از معدن نیلکوه و همچنین مسائل زیست محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی کارخانه سیمان پیوند گلستان در محل دفتر فرماندار شهرستان گالیکش برگزار شد.

در این جلسه، مهندس حسین چهرگانی، مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان، ضمن تقدیر و تشکر از همراهی مردم شریف منطقه و مسئولان شهرستانی و استانی با این کارخانه، قول تعویض کیسه‌های بزرگترین سامانه فیلتراسیون کارخانه را با وجود تحریم‌های شدید حداکثر تا یک ماه آینده داد.

در این جلسه که علی‌اصغر میرزایی، فرماندار شهرستان گالیکش، بخشدار مرکزی، روسای ادارات منابع طبیعی، محیط زیست، معاون اراده جهاد کشاورزی، مهندس حسین چهرگانی، مدیر عامل و مهندس فرید فرهادی، مدیر کارخانه سیمان پیوند گلستان نیز حضور داشتند، علاوه بر مورد ذکر شده، مسائل زیست محیطی کارخانه سیمان پیوند گلستان نیز مورد بحث قرار گرفت که مهندس حسین چهرگانی، مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان، آخرین اقدامات زیست محیطی شرکت را عنوان نمود.

وی در راستای توسعه پایدار منطقه بهترین راهکار حفاظت از منطقه معدنی نیلکوه را، احیا آن پس از اتمام عملیات معدنکاری دانست و اظهار امیدواری نمود که با تکمیل اجرای عملیات معدنکاری که از طریق اصلاح پله های موجود و مسیر دسترسی طراحی شده میتوان بلافاصله عملیات احیا را شروع نمود تا نشان داد صنعت در راستای اهداف زیست محیطی قدم برمیدارد.

موضوع دیگر اجرای بیش از ۱۵ برابری فضای سبز در محدوده های معین شده توسط منابع طبیعی است که تماما توسط سیمان پیوند گلستان به اجرا درآمده است.

تعویض کیسه‌های بزرگترین سامانه فیلتراسیون کارخانه با وجود تحریم‌های شدید و هزینه بسیار زیاد از دیگر برنامه های زیست محیطی این کارخانه عنوان شد که با آغاز ترخیص از گمرک طی هفته آتی اقدام خواهد شد.

مهندس چهرگانی همچنین بر تعهد شرکت سیمان پیوند گلستان بر رعایت تمامی ضوابط و مقررات ملی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی، از سخنان تحریک آمیز برخی مسئولین غیر مرتبط در سالی که با وجود تحریم‌های شدید اقتصادی و تاکیدات مقام معظم رهبری بر جهش تولید که علیه تولید صورت می گیرد، گله نمود.

روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان

© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سیمان پیوند گلستان می باشد.