مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان اعلام کرد که این واحد تولیدی پس از وقوع سیل روزهای آغازین امسال تا کنون افزون بر ۱۰۰ هزار تن سیمان به ارزش ۲۳۰ میلیارد ریال برای تعمیر یا ساخت واحدهای مسکونی سیل‌زدگان گلستان و مازندران به صورت رایگان توزیع کرده‌است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان، سید عباس حسینی در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، به سوالات و دغدغه های آنان پاسخ داد و اظهار داشت که ۲۳۰ میلیارد ریال سیمان رایگان که بیشتر آن بین سیل‌زدگان گلستانی توزیع شده، توسط بنیاد مستضعفان و از طریق کارخانه سیمان پیوند گلستان و در راستای منویات مقام معظم رهبری انقلاب و رییس این نهاد انقلابی به منظور کمک به سیل‌زدگان صورت گرفته است.

وی با اشاره به ظرفیت اسمی تولید سالانه یک میلیون تن سیمان در این واحد تولیدی گفت: از ابتدای بهمن سال گذشته تا الان (ابتدای سال مالی شرکت) حدود ۹۵۰ هزار تن سیمان تولید و به فروش رسیده که از این مقدار و برای نخستین بار در طول عمر یک دهه‌ای این کارخانه، ۲۴۳ هزار تن آن به کشورهای دیگر صادر شده و مبلغ پنج میلیون دلار ارز حاصل از آن وارد کشور شده و در سامانه نیمایی بانک مرکزی هم ثبت شده‌ است.

حسینی اضافه کرد: هم اکنون ۳۶۰ نفر نیروی انسانی در شرکت سیمان پیوند گلستان به صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند و برای چند برابر این تعداد هم به صورت غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی همچنین در واکنش به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه فیلترهای کارخانه در ساعاتی خاموش می‌شود، تصریح کرد: اگر فیلتر خاموش شود از آن سیمان خارج می‌شود که این به نفع ما نیست.

وی همچنین از زیان انباشته 490 میلیارد ریالی این شرکت تا سال قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: با تلاش های شبانه روزی و زحمات همکاران در سال رونق تولید، ۳۵۰ میلیارد ریال از این زیان در یک سال اخیر کاسته شد و بقیه زیان انباشته نیز تا پایان امسال صفر می شود  و به مرحله سوددهی خواهیم رسید.

سید عباس حسینی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با پرداخت مالیات افزود: این شرکت تولیدی از ابتدای راه­اندازی بصورت کاملاً قانونی و منظم مالیات خود را به نهادهای زیربط واریز نموده است و بر اساس ماهیت بنیاد مستضعفان و مقررات کشور، تاکنون هیچگونه تخطی ننموده است.

مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان همچنین با رد برخی انتقادهای زیست محیطی از این واحد تولیدی افزود: به دلیل اعتقاد قلبی مدیران بنیاد مستضعفان به مسائل زیست محیطی، فیلتراسیون این شرکت بر اساس آخرین تکنولوژی روز دنیا و نیز استاندارد ایران است و به صورت آنلاین توسط سازمان محیط زیست کشور رصد می‌شود.

حسینی در ادامه در پاسخ به انتقادات مطرح‌شده در رابطه با ایجاد آلودگی کارخانه و زیان آن به طبیعت، گفت: استاندارد آلاینده کارخانه‌های سیمان در کشور کمتر از ۱۵۰ppm  بوده، در صورتی‌که این میزان در کارخانه سیمان پیوند گلستان ۳۰ppm  است.

وی با اشاره به برخی انتقادها در خصوص از بین بردن کوه نیلکوه به واسطه فعالیت کارخانه سیمان، افزود: چنین چیزی صحت ندارد و هیچ آسیبی به این کوه نمی‌رسد زیرا برداشت مواد اولیه توسط این واحد تولیدی به صورت سطحی انجام شده که قابل احیای مجدد و جنگل‌کاری است.

حسینی اضافه کرد: اگر برداشت از معادن اصولی و علمی صورت گیرد، هیچ آسیبی به محیط زیست و طبیعت وارد نمی‌شود و بنیاد مستضعفان نیز صرفا بر اساس همین اعتقاد به فعالیت تولیدی می‌پردازد و در این راستا آمادگی داریم که متخصصان این حوزه صحت این اعتقاد را از نزدیک بررسی نمایند.

وی با بیان اینکه برای احداث کارخانه سیمان که یکی از هفت صنعت مادر در کشور به شمار می‌رود، ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه نیاز است، تصریح کرد: نمی‌توان فعالیت این واحد تولیدی را که در شرایط فعلی اقتصادی کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد و برای چند صد نفر از جوانان منطقه شغل مستقیم ایجاد کرده، متوقف نمود.

مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان ادامه داد: برای بهره مندی بیشتر از مزایای این واحد تولیدی می‌توان ده‌ها کارگاه تولیدی کوچک مرتبط با نیاز این واحد تولیدی مثل پاکت سازی، قطعه‌سازی و واحدهای خدماتی و رفاهی راه‌اندازی کرد که کمک زیادی به ایجاد درآمد و اشتغال در منطقه می‌کند.

حسینی با بیان اینکه باید به جوانان این منطقه آموزش بدهیم که می‌توانند کارآفرین باشند، اظهار کرد: ما ماهیانه یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار پاکت استفاده می‌کنیم و مجبوریم این مقدار از پاکت را از استان‌های دیگر خریداری کنیم که می‌توانست این اتفاق در استان خودمان بیفتد.

حسینی با قدرانی از کمک‌های مسوولان استانی و شهرستانی برای به گردش درآمدن چرخ این واحد تولیدی بزرگ، بر لزوم استمرار این حمایت‌ها و همچنین پیگیری جذب سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کارگاه‌های تبدیلی جانبی و مرتبط با فعالیت کارخانه سیمان پیوند گلستان تاکید کرد.

وی گفت: بنیاد مستضعفان در راستای ماموریت محوله، به دنبال کسب سود و درآمد از راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیست بلکه هدف اصلی این نهاد و مدیران آن در راستای منویات مقام معظم رهبری، کمک به رفع محرومیت‌ها و ایجاد اشتغال برای جوانان در سراسر کشور بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم است.

حسینی با بیان اینکه این واحد تولیدی هر تن سیمان خود را ۵۰ تا ۱۰۰ هزار ریال ارزانتر از سیمان دیگر استان‌های کشور به دست مصرف کننده در استان گلستان می‌رساند، اضافه کرد: در چند سال نخست فعالیت این واحد تنها ۲۵ درصد تولید آن در استان مصرف می‌شد و بقیه به استان‌های دیگر ارسال می‌شد اما اکنون ۷۰ درصد تولید آن در گلستان مصرف می‌شود.

روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سیمان پیوند گلستان می باشد.