بزرگداشت روز کار و کارگر در کارخانه سیمان پیوند گلستان انجام گردید .

روز سه شنبه مورخه 96/02/19 مراسمی با حضور مدیریت محترم عامل شرکت جناب آقای مهندس رئیسی ، جناب آقای دکتر حاج علی یکی از اعضای هیئت مدیره  ، ریاست اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی  شهرستان گالیکش جناب آقای مهندس کوهی و ریاست سازمان صنعت ، معدن و تجارت شهرستان و برخی مدیران و کارکنان این کارخانه در محل سالن اجتماعات ساختمان اداری برگزار گردید .

در این مراسم که به دلایلی چند روز دیرتر انجام گردید ، جناب آقای مهندس رئیسی و جناب آقای مهندس کوهی به ایراد سخنرانی پرداختند . ابتدا مدیریت عامل شرکت ضمن سلام و خوشامدگویی به مهمانان و همه کارکنان ، روز جهانی کار و کارگر را به همه جامعه کارگران کشور تبریک عرض نمودند . و با توجه به مقارن بودن روز کار و کارگر با حادثه معدن آزادشهر و جانباختن تعدادی از کارگران معدن ، با همه مردم استان و بویژه خانواده های داغدار آنان ابراز همدردی نمودند . ایشان در ادامه با اشاره به رکودی که در سال گذشته در کشور حاکم بود عنوان نمودند این مجموعه با سعی و تلاش توانست به سلامت این گردنه سخت و جاده سنگلاخی را عبور نماید . وی با اشاره به حادثه معدن آزاد شهر خاطر نشان نمودند که کارفرما می بایست امنیت را در تمام جهات آن در محیط کار برای کارگران بوجود آورد و یکی از ابعاد امنیت می تواند تامین شغل پایدار و پرداخت حقوق مزایای کارگران به نحو مطلوب باشد . کارفرمایی که قادر به پرداخت حقوق کارگران خود نباشد و نتواند امنیت  شغلی و محیطی را برای کارگران خود تامین نماید ، بهتر است کارگاه یا کارخانه خود را تعطیل نماید ، چون ایجاد بلاتکلیفی برای یک کارگرگاهاً  دارای آسیبهای جدی تری برای وی می باشد .

ایشان یادآور شدند که این مجموعه علارغم وجود همه دشواریها و فشارهای جانبی ، به نوعی وضعیت موجود را مدیریت نمود و حتی اجازه نداد که یک روز درکارنامه پرداخت حقوق کارکنان خود یک نمره منفی داشته باشد .

ایجاد شور و اشتیاق و ارتقای روحیه کارکنان از موارد مهمی بود که ایشان با اشاره به این موضوع  به همه مدیران و مسئولین تاکید نمودند که همواره در اینگونه موضوعات اهتمام خاص داشته باشند .

نظام پیشنهادات نیز یکی دیگر از مباحث مورد اشاره جناب مهندس رئیسی بود که ازاهمیت خاصی در نزد وی برخوردار می باشد . ایشان متذکر گردید که در این واحد به افکار و ایده های نو و کارآمد اهمیت  داده و این ایده ها پشتیبانی خواهد شد . زیرا اعتقاد دارم که می تواند منابع درآمدی جدیدی ایجاد نماید .

ایشان در ادامه بیانات خود به ایجاد واحد تحقیق و توسعه در کارخانه اشاره نمودند که با اهدافی همچون ایجاد ارتباط با واحدهای عالی تحصیلی و دانشگاهی با صنعت سیمان  و تعریف پروژه های جدید جهت  دستیابی ما به تولیدات جدید شکل گرفته است و در نهایت باعث پیشرفت مجموعه خواهد شد .  ایشان در پایان با اشاره به مبحث فروش و حساسیت موجود در این بخش عنوان نمودند که همه ما باید به نحوی در خدمت فروش باشیم و هر یک از کارکنان باید در محل و شهر خود یک مبلغ و بازاریاب باشند .

بعد از ایشان جناب آقای مهندس هلاکو با سلام و تبریک روز کارگر و ابراز همدردی با خانواده های جانباختگان معدن آزادشهر سخنان خود را آغاز نمودند . ایشان با یادآوری سخنان بزرگان دین در مورد اهمیت جایگاه کار و کارگر به حقوق متقابل آنها به هم اشاره کردند و بزرگداشت روز کارگر را به نوعی بزرگداشت کارفرما عنوان نمودند . ایشان رابطه خوب بین کارگر و کارفرما را یکی از شاخصه های کشورهای توسعه یافته و پیشرفته دانسته و رسیدن به این رابطه را به عنوان یک امر مهم در واحدهای تولیدی ما  به شمار آوردند . مهندس هلاکو ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت و کارکنان کارخانه سیمان پیوند گلستان اشاره نمودند که این واحد در زمره واحدهای نمونه استانی قرار دارد و تا کنون هیچ گونه مشکلی در خصوص تضییع حقوق کارگران خود نداشته است . ایشان با آرزوی موفقیت و بهروزی برای این مجموعه سخنان خود را به پایان برد . 

اهدای جوایز به کارگران نمونه و همچنین سالروز استخدامی بعضی از کارگـران نیز بخش پایانی این مراسـم بود که انجـام گردیـد . مهمـانان این مراسـم از خط تولیــد کارخانـه ( بارگیرخانه و بارگیری جامبو فله ) بازدید به عمل آوردند .

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سیمان پیوند گلستان می باشد.