کسب افتخار صادر کننده نمونه استانی توسط شرکت سیمان پیوند گلستان در سال 1397

روز سه شنبه و در همایش روز صادرات که با حضور مسئولین استانی و کشوری و جمعی از صادر کنندگان برتر استانی برگزار گردید، از شرکت سیمان پیوند گلستان برای چندمین سال متوالی به عنوان صادر کننده برگزیده استانی تجلیل به عمل آمد . همایش فوق از ساعت 10:00 صبح و با سخنرانی ریاست اتاق بازرگانی (آقای چوپانی ) و خوشامدگویی به مهمانان حاضر شروع گردید . پس از آن جناب آقایان دکتر نوری نماینده سازمان توسعه تجارت کشور و صالح آبادی، مدیر عامل بانک توسعه صادرات کشور به ایراد سخنان خود پرداختند . ایجاد شعبات بانک توسعه صادرات در کشورهای هدف صادراتی جهت تسهیل در مراودات پولی صادر و وارد کنندگان از محورهای سخنان جناب آقای دکتر صالح آبادی محسوب می گردید . در ادامه از جناب آقای مهندس حسینی مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان، به عنوان واحد برتر صادر کننده استانی جهت سخنرانی به جایگاه دعوت به عمل آمد که ایشان با تبریک روز صادرات به حاضرین و تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان همایش سخنان خود را آغاز نمودند . ایشان ابتدا عنوان نمودند که صادرات خود مستلزم ایجاد زیر ساختهای خاص و فراهم نمودن بسترهای مناسب می باشد . برنامه ریزی، نقدینگی، ناوگان حمل و نقل، ارتباطات بانکی برون مرزی و موارد بسیار دیگر می تواند از محورهای ایجاد یک بستر مناسب برای صادرات محسوب گردد . ایشان از سوی دیگر با اشاره به تحریمهای ظالمانه و محدودیتهایی که متعاقباً بوجود می آید، دشواری مسیر را یادآور گردیدند . موقعیت مناسب استان گلستان نسبت به همجواری با بازارهای کشورهای آسیای میانه و پتانسیل بالای آن در خلق فرصتهای بازاریابی و صادرات  نیز از نکاتی بود که جناب آقای حسینی به آن اشاره نمودند .

مدیریت زمان و بهره گیری از بازارهای فعلی در حوزه آسیای میانه بویژه برای صنعت سیمان از موضوعاتی دیگری بود که ایشان به آن اشاره داشته و عنوان نمودند، با توجه به اینکه برخی از این کشوره مانند ازبکستان در آینده ای نزدیک به تولید کننده سیمان تبدیل خواهند شد، می بایست از زمان جهت صادرات محصولات خود بیشترین بهره برداری را نمود . 

ایشان یکی از مشکلات پیش روی تولید را تسهیلات با سود هجده درصد عنوان نمود و گفتند امروز یک تولید کننده با این مقدار سود بانکی قادر به تولید به صرفه نخواهد بود و اگر مسئولین استانی بتوانند از طریق بانکهای عامل تسهیلاتی با سود پایین در اختیار تولید قرار دهند، تولید مسیر روشنتری را در پیش خواهد گرفت .

محدودیت امکانات حمل ونقل استان نیز از موارد دیگری بود که آقای حسینی به آن اشاره داشتند . ارسال بار صادراتی کارخانه های سیمان همجوار به طور همزمان از طریق کریدور ریلی اینچه برون و عدم در نظر گرفتن و تقدم محصولات بومی، ظرفیت محدودی از آن را در اختیار بخش صادرات سیمان پیوند گلستان قرار می دهد . مهندس حسینی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه مسئولین استانی و کشوری حاضر در جلسه اظهار امیدواری نمودند که مشکلات بخش صادرات هر چه سریعتر برطرف گردد تا شاهد رونق و شکوفایی اقتصاد منطقه باشیم .

سپس در ادامه ریاست سازمان صنعت،معدن و تجارت استان آقای حسینعلی قوانلو و آقای دکتر سید مناف هاشمی استاندار گلستان، هر یک به ایراد سخنرانی در باب موضوع پرداختند . آقای هاشمی در بخشی از سخنان خود ضمن تایید کیفیت سیمان پیوند گلستان، به همه مسئولین استانی یادآور نمود، که با وجود سیمان با کیفیت بومی پیوند گلستان، همه ما موظف به حمایت از آن می باشیم .

 

                                                                                روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سیمان پیوند گلستان می باشد.