مدیر منابع انسانی شرکت سیمان پیوند گلستان از اقدامات این شرکت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان، مدیر منابع انسانی این شرکت با اشاره به اینکه بیش از 300 نفر در این مجموعه مشغول به کار می باشند در خصوص اقدامات صورت گرفته برای مقابله با شیوع بیماری ویروسی کرونا عنوان داشت: پس از تایید ورود ویروس کرونا به ایران از همان ابتدای امر اقدامات پیشگیرانه در شرکت سیمان پیوند گلستان با تلاش تیم HSE و خدمات آغاز گردید. وی ضمن اشاره به توقف کلیه مراسم ها، همایش ها و دوره های آموزشی افزود: با دستور مدیریت شرکت و ابلاغ دستورالعمل مربوطه، کمیته مدیریت و پیشگیری بیماری کرونا در شرکت سیمان پیوند گلستان تشکیل شد.

از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه می توان به کنترل سلامت همکاران و کلیه مراجعه کنندگان در ورودی ها، حذف اثر انگشت در تردد کارکنان، توزیع دستکش و ماسک، شناسایی نقاط پر خطر، ضدعفونی کردن سرویس ها، مه پاشی اماکن و تجهیزات عمومی، عدم اجازه حضور پرسنلی که علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا دارند، تعطیلی رستوران و نماز جماعت، تهیه دستورالعمل شرایط اضطرار، اطلاع رسانی نحوه مقابله با این ویروس به طرق مختلف، شناسایی کارکنان دارای بیماری خاص و تدوین راهکار نحوه ادامه فعالیت آنها، برگزاری دوره آموزشی مخصوص نیروهای خدماتی و ... اشاره کرد.

روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان

مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان اعلام کرد که این واحد تولیدی پس از وقوع سیل روزهای آغازین امسال تا کنون افزون بر ۱۰۰ هزار تن سیمان به ارزش ۲۳۰ میلیارد ریال برای تعمیر یا ساخت واحدهای مسکونی سیل‌زدگان گلستان و مازندران به صورت رایگان توزیع کرده‌است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان، سید عباس حسینی در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، به سوالات و دغدغه های آنان پاسخ داد و اظهار داشت که ۲۳۰ میلیارد ریال سیمان رایگان که بیشتر آن بین سیل‌زدگان گلستانی توزیع شده، توسط بنیاد مستضعفان و از طریق کارخانه سیمان پیوند گلستان و در راستای منویات مقام معظم رهبری انقلاب و رییس این نهاد انقلابی به منظور کمک به سیل‌زدگان صورت گرفته است.

وی با اشاره به ظرفیت اسمی تولید سالانه یک میلیون تن سیمان در این واحد تولیدی گفت: از ابتدای بهمن سال گذشته تا الان (ابتدای سال مالی شرکت) حدود ۹۵۰ هزار تن سیمان تولید و به فروش رسیده که از این مقدار و برای نخستین بار در طول عمر یک دهه‌ای این کارخانه، ۲۴۳ هزار تن آن به کشورهای دیگر صادر شده و مبلغ پنج میلیون دلار ارز حاصل از آن وارد کشور شده و در سامانه نیمایی بانک مرکزی هم ثبت شده‌ است.

حسینی اضافه کرد: هم اکنون ۳۶۰ نفر نیروی انسانی در شرکت سیمان پیوند گلستان به صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند و برای چند برابر این تعداد هم به صورت غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی همچنین در واکنش به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه فیلترهای کارخانه در ساعاتی خاموش می‌شود، تصریح کرد: اگر فیلتر خاموش شود از آن سیمان خارج می‌شود که این به نفع ما نیست.

وی همچنین از زیان انباشته 490 میلیارد ریالی این شرکت تا سال قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: با تلاش های شبانه روزی و زحمات همکاران در سال رونق تولید، ۳۵۰ میلیارد ریال از این زیان در یک سال اخیر کاسته شد و بقیه زیان انباشته نیز تا پایان امسال صفر می شود  و به مرحله سوددهی خواهیم رسید.

سید عباس حسینی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با پرداخت مالیات افزود: این شرکت تولیدی از ابتدای راه­اندازی بصورت کاملاً قانونی و منظم مالیات خود را به نهادهای زیربط واریز نموده است و بر اساس ماهیت بنیاد مستضعفان و مقررات کشور، تاکنون هیچگونه تخطی ننموده است.

مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان همچنین با رد برخی انتقادهای زیست محیطی از این واحد تولیدی افزود: به دلیل اعتقاد قلبی مدیران بنیاد مستضعفان به مسائل زیست محیطی، فیلتراسیون این شرکت بر اساس آخرین تکنولوژی روز دنیا و نیز استاندارد ایران است و به صورت آنلاین توسط سازمان محیط زیست کشور رصد می‌شود.

حسینی در ادامه در پاسخ به انتقادات مطرح‌شده در رابطه با ایجاد آلودگی کارخانه و زیان آن به طبیعت، گفت: استاندارد آلاینده کارخانه‌های سیمان در کشور کمتر از ۱۵۰ppm  بوده، در صورتی‌که این میزان در کارخانه سیمان پیوند گلستان ۳۰ppm  است.

وی با اشاره به برخی انتقادها در خصوص از بین بردن کوه نیلکوه به واسطه فعالیت کارخانه سیمان، افزود: چنین چیزی صحت ندارد و هیچ آسیبی به این کوه نمی‌رسد زیرا برداشت مواد اولیه توسط این واحد تولیدی به صورت سطحی انجام شده که قابل احیای مجدد و جنگل‌کاری است.

حسینی اضافه کرد: اگر برداشت از معادن اصولی و علمی صورت گیرد، هیچ آسیبی به محیط زیست و طبیعت وارد نمی‌شود و بنیاد مستضعفان نیز صرفا بر اساس همین اعتقاد به فعالیت تولیدی می‌پردازد و در این راستا آمادگی داریم که متخصصان این حوزه صحت این اعتقاد را از نزدیک بررسی نمایند.

وی با بیان اینکه برای احداث کارخانه سیمان که یکی از هفت صنعت مادر در کشور به شمار می‌رود، ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه نیاز است، تصریح کرد: نمی‌توان فعالیت این واحد تولیدی را که در شرایط فعلی اقتصادی کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد و برای چند صد نفر از جوانان منطقه شغل مستقیم ایجاد کرده، متوقف نمود.

مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان ادامه داد: برای بهره مندی بیشتر از مزایای این واحد تولیدی می‌توان ده‌ها کارگاه تولیدی کوچک مرتبط با نیاز این واحد تولیدی مثل پاکت سازی، قطعه‌سازی و واحدهای خدماتی و رفاهی راه‌اندازی کرد که کمک زیادی به ایجاد درآمد و اشتغال در منطقه می‌کند.

حسینی با بیان اینکه باید به جوانان این منطقه آموزش بدهیم که می‌توانند کارآفرین باشند، اظهار کرد: ما ماهیانه یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار پاکت استفاده می‌کنیم و مجبوریم این مقدار از پاکت را از استان‌های دیگر خریداری کنیم که می‌توانست این اتفاق در استان خودمان بیفتد.

حسینی با قدرانی از کمک‌های مسوولان استانی و شهرستانی برای به گردش درآمدن چرخ این واحد تولیدی بزرگ، بر لزوم استمرار این حمایت‌ها و همچنین پیگیری جذب سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کارگاه‌های تبدیلی جانبی و مرتبط با فعالیت کارخانه سیمان پیوند گلستان تاکید کرد.

وی گفت: بنیاد مستضعفان در راستای ماموریت محوله، به دنبال کسب سود و درآمد از راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیست بلکه هدف اصلی این نهاد و مدیران آن در راستای منویات مقام معظم رهبری، کمک به رفع محرومیت‌ها و ایجاد اشتغال برای جوانان در سراسر کشور بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم است.

حسینی با بیان اینکه این واحد تولیدی هر تن سیمان خود را ۵۰ تا ۱۰۰ هزار ریال ارزانتر از سیمان دیگر استان‌های کشور به دست مصرف کننده در استان گلستان می‌رساند، اضافه کرد: در چند سال نخست فعالیت این واحد تنها ۲۵ درصد تولید آن در استان مصرف می‌شد و بقیه به استان‌های دیگر ارسال می‌شد اما اکنون ۷۰ درصد تولید آن در گلستان مصرف می‌شود.

روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان

 

مسابقات بتن هدفمند با حمایت شرکت سیمان پیوند گلستان در دانشگاه شمس گنبد کاووس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان، در این همایش که در محل سالن همایش های دانشگاه شمس گنبد کاووس برگزار شد با حضور مقامات شهرستانی و استانی از مقام های برتر این مسابقات تجلیل شد.

عبدالخلیل وطن‌دوست، مدیر مکانیک کارخانه، به نمایندگی از شرکت سیمان پیوند گلستان، یکی از سخنرانان این مراسم بود که ضمن گرامیداشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، خلاصه‌ای از عملکرد شرکت را تشریح نمود و از مهندسان و مسئولان خواست در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، از محصولات بومی استفاده نمایند تا باعث رونق تولید و اقتصاد گردند.

زمانی‌نژاد، مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان، باقری، مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان و رجبی، رییس دانشگاه شمس، از دیگر سخنرانان این همایش بودند.

روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان

نمازخانه استادیوم فوتبال شهرستان گالیکش توسط مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان، همزمان با گرامیداشت هفته بسیج و سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) نمازخانه و سرویس بهداشتی استادیوم فوتبال ولایت شهرستان گالیکش توسط سید عباس حسینی، مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان، افتتاح شد.

 

در این آیین، فرمانده سپاه، رییس شورای اسلامی شهر، شهردار گالیکش و جمعی از مسئولین شهرستان گالیکش نیز حضور داشتند.

لازم بذکر است این پروژه به همت سپاه و با همکاری و مساعدت شرکت سیمان پیوند گلستان ساخته شده است.

روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان، مراسم گرامیداشت هفته بسیج با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه، فرمانده نیروی انتظامی، دادستان، شهردار، رییس شورای اسلامی شهر، روسای ادارات، فرماندهان پایگاه‌های مقاومت شهرستان و کارکنان شرکت سیمان پیوند گلستان در محل کارخانه سیمان پیوند گلستان برگزار شد.


در این مراسم که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) برگزار شد، پس از قرائت قرآن، ابتدا سید عباس حسینی، مدیر عامل شرکت سیمان پیوند گلستان، ضمن خوش‌آمدگویی، بسیج را از ارکان اصلی نظام برشمرد و افزود: با کمک نیروهای توانمند و با تفکر و روحیه ای بسیجی که در مجموعه شرکت وجود دارد توانستیم در بدترین شرایط ممکن که از سوی دشمنان انقلاب برای کشورمان ایجاد شده است محصولات تولیدی خود را صادر نماییم و تولید و فروش خود را در سالی که طبق فرموده حضرت امام خامنه ای به سال رونق تولید مزین شده است را بیش از پیش افزایش دهیم.


در ادامه حسین مایلی، فرماندار شهرستان گالیکش، بسیج را در ادوار مختلف انقلاب بعنوان تکیه گاه و عامل استمرار جمهوری اسلامی ایران دانست. وی ادامه داد: یکی از اقدامات ماندگار و میراثی که میتوان از امام خمینی (ره) یاد کرد بسیج است.


در پایان نیز حجت الاسلام والمسلمین دلبری، امام جمعه گالیکش، کارگران بسیجی را مایه افتخار دانست و افزود: این کارگران هستند که میتوانند منویات مقام معظم رهبری را در سال رونق تولید به مرحله انجام برسانند.

روابط عمومی شرکت سیمان پیوند گلستان

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سیمان پیوند گلستان می باشد.